Spalona Centrala Alarmowa

By in
Spalona Centrala Alarmowa

Klient zadzwonił do mnie z problemem niedziałającego alarmu w nowo kupionym domu, alarm od kilku lat był nieużywany i jak się później okazało kompletnie niesprawny. Podczas mojej pierwszej wizyty sprawdziłem czy zainstalowana w budynku centrala alarmowa działa i czy da się ją jeszcze przywrócić do działania. 

Niestety po kontroli zainstalowanych urządzeń w domu okazało się, że jedyną sprawną częścią w całym układzie alarmowym były czujki ruchu zainstalowane w budynku, no i oczywiście instalacja kablowa do nich biegnąca. Sama centrala alarmowa niestety była spalona, a sygnalizator akustyczny który był w nieodpowiedni sposób zamontowany na elewacji frontowej budynku, był pełen wody co doprowadziło do uszkodzenia jego elektroniki, co również kwalifikowało go do wymiany.

Ustalaliśmy z klientem czego oczekuje od swojego systemu alarmowego w domu, klient postawił na w miarę prosty system ze względu ze będą go obsługiwać dzieci, ale i osoby starsze które niekoniecznie codziennie mają styczność z elektroniką, klient zażyczył sobie również powiadomień o alarmie w domu oraz sterowania alarmem z aplikacji w telefonie co nie stanowiło żadnego problemu.

Po skompletowaniu niezbędnych nowych komponentów systemu przystąpiłem do montażu, jako że instalacja elektryczna i czujki ruchu były już zamontowane, to cały montaż zajął ok 4 godziny. Po zamontowaniu i skonfigurowaniu całości, przystąpiłem do przeszkolenia domowników z obsługi systemu. 
Dzisiaj klient, i jego cała rodzina wyjeżdżając z domu czują się spokojniejsi, dzięki swojej nowej centrali alarmowej.

  • Koszt takiej wymiany to 1500 zł brutto