Stary Alarm Nowe Funkcje

By in
Stary Alarm Nowe Funkcje

Moim kolejnym zadaniem było unowocześnienie systemu alarmowego który jest już zainstalowany w budynku od 10 lat. Klient był dotychczas zadowolony z jego działania, niestety od kilku tygodni pojawiał się problem z powiadamianiem o załączonym alarmie na telefon. Przyczyną takiego problemu był moduł GSM który odpowiadał za takie powiadomienia, moduł gubił zasięg, zawieszał się lub samoistnie się restartował, co zakwalifikowało go do wymiany.

Klient postanowił wymienić uszkodzone urządzenie, miał też dodatkowe wymagania co do swojego systemu, chciał włączać i wyłączać alarm, sterować bramą garażową i bramą wjazdową na posesje a to wszystko z aplikacji w telefonie. Takie wyzwanie to dla mnie nie problem, dobrałem odpowiednie urządzenie i przystąpiłem do montażu.

Wymiana starego modułu zajęła ok 2 godziny, klient przedstawił jak chce aby to wyglądało, a ja skonfigurowałem wszystkie funkcje według jego wymagań. Dziś może się cieszyć swoim alarmem, ale z dodatkowymi funkcjami.

  • Koszt takiego modułu z montażem to 700 zł

 
Takie moduły można zastosować nie tylko do alarmu, ale także do sterowania innymi urządzeniami Np.: światłem, wspomnianymi bramami czy choćby podlewaniem ogrodu.